ŞANLIURFA BİRECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''İstiklal Marşı'' Konulu Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması

2021 "İstiklal Marşı" Temalı İlkokullar, Ortaokullar ve Liseler Arası Resim, Şiir ve Kompozison Yarışması
''İstiklal Marşı'' Konulu Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması

2021 yılının "İstiklal Marşı Yılı"olması münasebetiyle  "İstiklal Marşı" temalı İlkokullarOrtaokullar ve Liseler Arası Resim,Şiir ve Kompozison Yarışması düzenlenecektir. Yarışma ile ilgili detaylı bilgi  'Yarışma Şartnamesi' içinde belirtilmiştir. 

 

 

SLOGAN:

 EN GÜZEL ŞİİR,EN GÖRKEMLİ MARŞ!

 

AMAÇ:

Evlerinde uzaktan eğitim alan  ve COVID-19 Pandemisi sebebiyle evlerinden çıkamayan çocukları üretmeye teşvik etmek. Öğrencilerin resim,şiir ve kompozisyona  karşı ilgilerini desteklemek; milli egemenlik duygusunun ve İstiklal Marşı'nın önemini belirtmek ve İstiklal Marşı'nın yazılışının yüzüncü yılında yüce milletimizin bağımsızlık aşkını, eşsiz mücadele azmini en coşkulu biçimde yansıtmak. Ezelden beri hür yaşamış ve ilelebet hür yaşayacak milletimizin "İstiklal Mücadelesi"nin gurur veren olgularını anlamalarını sağlamak. Kendilerini özgürce ifade edebilen bireyler olmalarına, görsel sanatlar ve şiir yazma becerilerini pekiştirmelerine katkıda bulunmak. Öğrencilerin vatanını, milletini ve bayrağını seven ve koruyan bireyler olarak yetişmelerini sağlamak.

 

 YARIŞMA ŞARTNAMESİ İÇİN TIKLAYINIZ...

 AFİŞ İÇİN TIKLAYINIZ..

MEYDAN MAH. FERİT AYDIN MİRKELAM CAD. İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 5 İÇ KAPI NO 15 BİRECİK / ŞANLIURFA - 0(414) 652 66 99 / 0(414) 652 20 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.